În atenția cadrelor didactice, elevilor și părinților

Categories :

Pentru accesul rapid la contextul educativ și sanitar în care se va desfășura activitatea didactică în anul școlar/universitar 2020-2021 aveți la dispoziție următoarele:

  • Telverde – 0800672031 – informații privind reluarea/desfășurarea procesului instructiv-educativ.
  • Telverde 0800672032 – oferă unităților de învățământ preuniversitar de stat și administrației publice locale consultanță în materie de accesare a fondurilor europene prevăzute prin OUG nr. 144/2020.
  • Site-ul educatiacontinua.edu.ro – mijloc complementar de informare directă pentru actorii din sistemul național de învățământ: elevi, studenți, părinți, cadre didactice, precum și pentru alte categorii de public. Pe acest site sunt agregate toate documentele emise de către Ministerul Educației și Cercetării și Ministerul Sănătății pe această temă: norme, ghiduri, regulamente, metodologii, dar și alte documente din același areal tematic, grupate pe cicluri de învățământ/arii de interes.