Conferință de lansare a proiectului „Practicant serios – un angajat valoros” 2021-2022

Categories :

Conferința de ieri a prilejuit prezentarea principalelor activitati si rezultate asteptate in urma implementarii proiectului, a bunelor practici evidentiate in desfasurarea activitatilor si a experientelor personale ale membrilor grupului tinta in principalele domenii ale proiectului efectuarea stagiilor de practica la agenti economici, colaborarea scolilor si liceelor cu agentii economici, pentru a oferi elevilor de la Liceul Tehnologic „Victor Frunza” posibilitatea de a cunoaste direct conditiile de munca in care isi vor desfasura activitatea, consilierea profesionala menita sa-i sprijine pe tineri in a-si descoperi inclinatiile si interesele profesionale si un loc de munca urmare a participarii la stagiile de pregatire practica desfasurate la agenti economici.
La conferința au participat elevi ai Liceului Tehnologic „Victor Frunza” din Ramnicu Sarat, membrii grupului tinta, care efectueaza deja stagiile de practica, au fost consiliati si, de asemenea, elevi ai liceului care urmeaza sa se inscrie in grupul tinta, membri ai echipei de proiect, invitati – agentii economici la care se desfasoara sau urmeaza sa se desfasoare stagiile de practica, autoritati locale si reprezentanti ai ISJ Buzău.